► Fotografie s ořezem nebo bez ořezu

  Výběr způsobu zhotovení fotografie

 Způsob vyhotovení označuje jakým způsobem je záběr na plochu papíru umístěn.

U digitálních fotografií pořízených kompaktními fotoaparáty se většinou jedná o fotografie pořízené v poměru stran 4:3. Poměr stran klasických fotografií je ale přitom 2:3 (formát 10 x 15 cm). Zákazník si musí vybrat, kterým způsobem tento nepoměr vyřešit.

OŘEZ-

doporučujeme

 DOPORUČUJEME

Jako jediní v Evropě nabízíme dvojí zpracování digitální fotografie. Nejprve provedeme na PC tzv. ruční ořez, kde dáváme přednost kompozici foto (je nutný pokud poměr donesené fotografie neodpovídá zadanému formátu) a odstraníme červené oči. Následuje zpracování na minilabu, kde profesionální laborantka barevně vyváží fotografii, aby výsledkem byla vždy profesionální fotografie v zadaném formátu. Jedná se o fotografie s ořezem - část foto je nutné odstranit.

Ořez-automat

 Jedná se automatický ořez, kde je odstaněna část fotografie (pokud jste ji předem neupravili do Vámi zadané velikosti fotografie), ale výsledná velikost fotografie je plný formát 10x15, 13x18, 21x30 atd. Takový ořez je nutné provést u fotografií ze zobrazeným datem pořízení  foto. I zde budou odstraněny červené oči a fotografie barevně vyvážená profesionální laborantkou do Vámi zadaného formátu. Jedná se o fotografie s ořezem - část foto je nutné odstranit.

Bez ořezu

Zde je vytištěn celý záběr fotografie na fotopapíře Vámi zvolené velikosti 10x15, 13x18, 21x30  a případný nepoměr stran je zde doplněn o bílé proužky po stranách. I zde budou odstraněny červené oči a fotografie barevně vyvážená profesionální laborantkou do Vámi zadaného formátu.

 I v případě volby plného formátu - bez ořezu  dochází k nutnému technologickému ořezu záběru jenž činí cca 1-2 mm.

 Další podrobnější informace pokračují na Tabulka rozměrů digitální fotografie

 

© FOTORADA.cz 1996 - 2022. Všechna práva vyhrazena.  |  Obchodní podmínky